Prodhimi dhe Fabrika Neoden4 në Kinë | Neoden

Neoden4

Përshkrim i shkurtër:

  • NeoDen4, modeli krejt i ri dhe i shumëpritur i NeoDen, është një makinë Pick dhePlace desktop me sistemin e vizionit. Si një projektues dhe zhvillues i makinerive PnP, NeoDen ka bërë kërkime në industrinë SMT që nga viti 2010.
  • NeoDen4 është me kamera të dyfishtë, shina automatike, automjete ushqyes elektronik dhe 4 koka vendosëse, të cilat mund të ndihmojnë për të trajtuar shiritin LED 0201, BGA, QFN dhe 0.8m / 1.2m / 1.5m. NeoDen4 është zgjidhja më e mirë për të përmbushur të gjitha kërkesat e saktësisë së lartë, kapacitetit të lartë, performancës së qëndrueshme dhe kostos së ulët. Ky është një përparim i madh jo vetëm për NeoDen, por edhe për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, ata që duan të përmirësojnë saktësinë e vendosjes dhe të shpejtojnë montimin e PCB me një buxhet të kufizuar.

Detaje të produkteve

FAQ

Etiketat e produkteve

image1

Sistemi i shikimit të dyfishtë (kamerat lart dhe në vështrim), të pajisur me kamera CCD të industrisë me shpejtësi të lartë mund të ndihmojë në identifikimin dhe kalibrimin e katër komponentëve të marrjes në të njëjtën kohë, saktësi shumë e përmirësuar e vendosjes nga 0201 në BGA

NEODEN kërkim dhe zhvillim i pavarur binarët e dyfishtë :

A.Support lidheni direkt me transportues konvencional, ndihmoni në arritjen e qëllimit të ushqyerjes automatike të vazhdueshme të bordeve

B. Vendosni pozicionin e ushqyerjes në çdo vend të shkurtojë rrugën e montimit

C.Baza në teknologjinë e zhvendosur në pikën NeoDen Mark, mund të montojë me lehtësi bordet e tejzgjatura

image2
image3

Ushqyesit elektronik , miratojnë teknikën e korrigjimeve të gabimeve të të ushqyerit për të ndihmuar në rregullimin e zgjedhjes dhe zvogëlimin e devijimit

Katër hundëza me precizion të lartë , pas kalibrimit nga programi vizion, mund të arrijnë të zgjedhin dhe vendosin katër komponentë njëherësh me 360 ​​gradë rrotullimi në -180 deri në 180

image4
image5

Transportuesi i përgjithshëm  është i mbështetur, për të ndihmuar përdoruesit të arrijnë prodhimin automatik pa punët fare

Motherboard industriale PC , disqe 32G gjendje të ngurta, lexoni / shkruaj më shpejt dhe më të qëndrueshme, me funksion mbrojtës nga energjia elektrike

image6
image7

Koka e montimit e dizajnuar rishtas  që miraton një shkallë bashkimi të pezulluar, plotësisht simetrike dhe të lartë, për të siguruar që mund të montojë komponentë me hapësirë ​​më të lartë, më të butë dhe më të saktë
Mbështetje të sistemit të largët , NeoDen do të sigurojë një shërbim teknik gjatë gjithë jetës dhe përmirësimin e sistemit të
lehtë trup dhe për klientët që duan të fillojnë prodhimin e mesëm të vogël, hulumtimin laboratorik dhe prototipimin

Pse të zgjidhni

1. Trup me peshë të lehtë, zënë zonë të vogël

Ndërfaqe miqësore 2.User, nuk ka nevojë për inxhinier profesional SMT, pajisje të nivelit të hyrjes

3.I integruar i lartë, nuk ka nevojë për pompë shtesë ose ndonjë strukturë mbështetëse

4. Saktësia dhe besueshmëria e lartë, përbëjnë defektin e punës manuale

5. Kostoja e ulët, zvogëloni shpenzimet për të zotëruar një linjë automatike profesionale të prodhimit SMT

6.Ikspansion ndërkombëtar me shërbim derë më derë, dorëzim 3-5 ditë pune

7.E veçanta për hulumtim dhe zhvillim laboratorik, mostra, për të shmangur çdo zbulim të patentave dhe modeleve

Modelet e Bordeve nga  Pak Klientë

image8


  • Paraprakisht:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

    Kategoritë e produkteve