Prodhimi dhe Fabrika e Fabrikës së Qelqit të Qarkullit të Kinës | Neoden

Reflow furrë IN6

Përshkrim i shkurtër:

IN6 është një furrë rrjedhëse e projektuar dhe prodhuar rishtazi nga NeoDen Tech. Ajo ka 6 zona të temperaturës, një sistem të integruar të filtrimit të tymit të saldimit, funksionin e kujtesës së skedarit të punës dhe kujtesë për ngrohjen, gjë që e bën atë inteligjent dhe inovativ dhe kompakt.


Detaje të produkteve

FAQ

Etiketat e produkteve

1. Konvekcion i plotë, performancë e shkëlqyer e bashkimit.
Dizenjimi i zonave 2.6, i lehtë dhe kompakt.
Kontrolli 3.Smart me sensorin e temperaturës me ndjeshmëri të lartë, temperatura mund të stabilizohet brenda + 0.2.
4.Original pjatë ngrohje aliazh alumini me performancë të lartë në vend të tubit të ngrohjes, të kursimit të energjisë dhe të lartë të efektshëm, dhe diferenca e temperaturës tërthor është më pak se 2.
5.Original i integruar në sistemin e filtrimit të tymit të bashkimit, pamja elegante dhe eko-miqësore.
6. Mbrojtja e izolimit të mbrojtjes së nxehtësisë, temperatura e zorrës mund të kontrollohet brenda 40.
7. Furnizimi me energji elektrike shtëpiake, i përshtatshëm dhe praktik.
Tabaka 8.ESD, e lehtë për të mbledhur PCB pasi të reflektohet, e përshtatshme për R&D dhe prototip.
9. Skedarët e tjerë të punës mund të ruhen, të kaloni lirshëm midis Celsius dhe Fahrenheit, fleksibël dhe të lehtë për tu kuptuar.
10. Japan NSK kushineta me ajër të nxehtë dhe teli zviceran për ngrohje, i qëndrueshëm dhe i qëndrueshëm.
11. Paketimi i kartonit të detyruar të rëndë, i lehtë dhe i përshtatshëm për mjedisin.
12.PCB kurba e temperaturës së bashkimit mund të shfaqet bazuar në matjen në kohë reale
13. Miratuar nga TUV CE, autorizues dhe i besueshëm.

IN6-19
IN6-16

model

IN6

Kërkesat e energjisë:

110 / 220VAC 1-fazë

Maksimi i vlerësuar i fuqisë:

2000 vat

Sasia e zonës së ngrohjes:

sipërme3 / poshtë3
para-nxehtësisë dhe 1 zonë rrjedhëse)

Lloji i ngrohjes:

ngrohje teli nikrome dhe aliazh alumini

Sasia e zonës së ftohjes:

1

Shpejtësia e transportuesit:

15 - 60 cm / min (6 - 23 inç / min)

Lartësia standarde maksimale (mm):

30mm

Drejtimi i operacionit:

Djathtas Majtas →

Gama e kontrollit të temperaturës:

Temperatura e dhomës 300 ~

Saktësia e kontrollit të temperaturës:

± 0.2 ℃

Devijimi i shpërndarjes së temperaturës PCB:

± 1 ℃

Gjerësia e bashkimit:

260 mm (10 inç)

Dhoma e procesit të gjatësisë:

680 mm (26.8 inç)

Koha e ngrohjes:

përafërsisht. 15 min.

Përmasat:

1020 x 507 x 350 mm (L x W x H)

Madhësia e paketimit:

112 * 62 * 56cm

Pesha neto:

49 kg


  • Paraprakisht:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni